راهنمای خرید کفش زنانه

راهنمای خرید کفش زنانه با بهترین کیفیت

راهنمای خرید کفش زنانه یک مسیر هوشمندانه است که به شما کمک می کند تا بتوانید از بین هزاران مدل و طرح مختلف در بازار انتخاب هوشمندانه‌ای داشته باشید.
همیشه وقتی صحبت از خرید کفش زنانه به میان می‌آید، انتخاب درست می‌تواند در کنار زیبایی،‌ سلامتی پاهای شما را هم تضمین کند.
حتما باید بدانید که برای رویدادها‌ی ورزشی،‌ کارهای روزمره، شرکت در مجالس رسمی و دوستانه کدام مدل برای شما مناسب است.
راهنمای خرید کفش زنانه به شما کمک می‌کند تا به صورت درست و اصولی با انواع کفش زنانه آشنا شوید و کاربرد هر کدام را خوب بشناسید.

معرفی معیارهای انتخاب کفش زنانه

باید در انتخاب کفش زنانه مناسب معیارهایی را در نظر بگیرید که در نهایت بتواند زیبایی،‌ استایل و کارایی شما را در شرایط مختلف به وجود بیاورد. در این قسمت می‌توانید به صورت کامل با معیارهای انتخاب کفش زنانه به خوبی آشنا شوید.

سایز مناسب

همیشه اولین و مهمترین معیار برای انتخاب هر کفش سایز مناسب است.
کفش نباید بسیار گشاد یا تنگ باشد. زیرا در دراز مدت می‌تواند باعث ایجاد درد و ناراحتی در پاها و کمر داشته باشد که در انتها می‌تواند مشکلات زیادی را برای شما به وجود بیاورد.

جنس

همیشه باید سعی کنید از کفشی استفاده کنید که از مواد اولیه با کیفیت و بادوام ساخته شده باشد. انتخاب جنس مناسب می‌تواند باعث شود علاوه بر سلامت پاها،‌ زیبایی همیشگی را داشته باشید.

نوع فعالیت

باید توجه کنید که هر کفشی برای کارهای خاصی استفاده می‌شود. چون بر اساس فعالیتی که قصد دارید آن را انجام دهید، ارگونومی کفش باید فرق داشته باشد.
برای مثال کفش‌هایی که برای پیاده‌روی طراحی می‌شوند باید حمایت بسیار بیشتری در کف پا و قوس پا را ارائه کند. ولی در کفش مجلسی زنانه کفی اصلا ملاک و معیار نیست.

مدل

قبل از هر چیزی ابتدا باید به سبک و سلیقه خودتان دقت کنید.  حتما کفش باید با تیپ شما همخوانی داشته باشد.

راهنمای خرید کفش پیاده روی زنانه

همیشه سعی کنید هنگام خرید کفش پیاده روی زنانه به نکات زیر دقت کنید. از آنجایی که پیاده‌روی می‌تواند یک تجربه بسیار لذت‌بخش باشد، پس حتما باید یک کفش بسیار راحت را برای این کار انتخاب کنید.

برای شروع ابتدا باید بررسی کنید که کفی کفش بسیار نرم و انعطاف‌پذیر باشد. چون باید بتواند فشارهای پیاده‌ روی به کف پا را به صورت کامل در کل کف پا پخش کرده و به هیچ نقطه‌ای از آن فشار مستقیم وارد نشود. همچنین باید از ضخامت بسیار خوبی برخوردار باشد تا در طول پیاده‌روی حس نرمی و راحتی را القا کند.
رویه کفی کفش پیاده‌ روی زنانه باید از پارچه‌های قابل تنفس دوخته شده باشد که در هنگام پیاده‌روی طولانی هرگز عرق نکند.


خرید و قیمت محصولات: خرید کفش زنانه


راهنمای خرید کفش پیاده روی زنانه

ویژگی‌های کفش پیاده روی زنانه

 • رویه کفش حتما باید از جنس الیاف طبیعی مانند کتان باشد تا تنفس‌پذیری خوبی داشته باشد تا پا عرق نکند. 
 • آستر داخلی کفش باید نرم و لطیف باشد تا پا دچار زخم و تاول نشود.
 • کفی کفش باید بتواند قوس داخل پا را به خوبی پوشش دهد. چون اگر این قوس وجود نداشته باشد در طولانی مدت دچار کمردرد خواهید شد.
 • زیره کفش باید از جنس لاستیک مرغوب باشد تا در کنار انعطاف‌پذیری و راحتی در قدم زدن، روی زمین سر نخورد.
 • برای پیاده‌روی‌‌های طولانی حتما کفشی را انتخاب کنید که زیره ضخیم‌تر به همراه بالشتک‌های محافظ داشته باشد.
 • برای پیاده‌روی در مسیرهای غیر هموار و کوهستانی حتما از کفش پیاده‌روی با ساق‌ بلند و کفی آجدار استفاده کنید.

راهنمای خرید کفش فوتبال زنانه

کفش فوتبال زنانه برای ورزش حرفه‌ای فوتبال روی چمن طراحی شده. این کفش باید بتواند در عین سبکی، دوام و انعطاف‌پذیری بسیار چالاک نیز باشد. کفش زنانه فوتبال چمن با سایر زمین‌ها بسیار فرق دارد.

شکل و ارگونومی کفش فوتبال زنانه چه از نظر رویه و زیره کلا با بقیه کفش‌ها فرق دارد. در کفش زمین فوتبال کفش‌ها نوک‌تیز و بلند‌تر هستند و برای اینکه بازیکن روی چمن لیز نخورد، استوک‌هایی در زیره آن تعبیه می‌شود. همچنین این کفش‌ها از موادی ساخته می‌شوند که آسیب بسیار کمی را به پای بازیکن وارد کنند.

ویژگی‌های کفش فوتبال زنانه

 • رویه کفش فوتبال زنانه باید از جنس چرم طبیعی یا  الیاف مصنوعی با کیفیت ساخته شده باشد تا در کنار انعطاف‌پذیری قابل تنفس بوده و از عرض کردن پا خودداری کند.
 • آستر داخلی کفش فوتبال زنانه باید نرم و لطیف باشد تا از بروز هرگونه تاول و زخم در پا جلوگیری کند.
 • کفی کفش فوتبال زنانه باید بتواند تمام نقاط حساس را پوشش داده و دارای گودی‌ها و برجستگی‌های استاندارد باشد.
 • زیره کفش باید از جنس لاستیک مرغوب که فشار وارده به زیر کفش را کنترل کند و در عین حال با داشتن استوک‌ها روی چمن لیز نخورد.
 • اگر به دنبال سرعت هستید، به کفش‌های سبک با زیره نازک را انتخاب کنید.
 • اگر به دنبال قدرت هستید، به کفش‌های سنگین‌تر با زیره ضخیم‌تر را انتخاب کنید.

راهنمای خرید کفش فوتسال زنانه

کفش فوتسال زنانه کلا با کفش فوتبال روی چمن فرق دارد. در ساخت این کفش باید جزئیات زیادی رعایت شود که در نهایت باعث بهتر شدن عملکرد و سرعت بازیکن شود. به صورت کلی کفش فوتسال باید طوری طراحی شده باشد که روی زمین سفت بدون هیچ فشار اضافی حرکت کرده و هیچ وقت باعث لیز خوردن نشود.

کفش‌های فوتسال اغلب با زیره‌های کائوچو یا مواد مصنوعی ساخته می‌شوند که اصطکاک خوبی با سالن ایجاد می‌کنند. در نهایت کفش فوتسال باید بسیار سبک بوده و قابل تنفس باشد.

راهنمای خرید کفش کوهنوردی زنانه

یکی از حساس‌ترین کفش‌های زنانه کفش کوهنوردی است. زیرا کوهنوردان باید وسایل و پوشش‌ بسیار با کیفیتی را استفاده کنند تا در هنگام کوهنوردی با خیالی آسوده به قله‌ها صعود کنند.


حتما مطالعه کنید: انواع کفش زنانه


انتخاب صحیح کفش کوهنوردی از این جهت مهم است که باید امنیت عبور از مسیرهای دشوار را برای شما تامین کند. کفش کوهنوردی زنانه باید بسیار بادوام بوده و بتوانند از پاهای کوهنورد کاملا حمایت کنند.

یکی از ویژگی‌های مهم آن ضد آب و ضد سرما بودن است که می‌تواند از پاها در برابر سرما زدگی خطرناک محافظت کند. زیره کفش کوهنوردی باید دارای عاج و ضخامت بسیار خوبی باشد که در هر شرایط آب و هوایی مانند خاک، گل شل، برف و یخبندان به راحتی کار کند.
کفش کوهنوردی حتما باید ساق‌دار باشد. زیرا در هنگام سعود و حرکت روی سطوح ناهموار ممکن است مچ پا پیچ خورده و آسیب ببیند. 

راهنمای خرید کفش کوهنوردی زنانه

ویژگی‌های کفش کوهنوردی زنانه

 • رویه کفش باید از جنس چرم طبیعی یا مصنوعی بسیار باکیفیت باشد تا از نفوذ آب،‌ب رف، سرما و ضربات احتمالی جلوگیری کند.
 • داخل کفش کوهنوردی حتما باید آستری با ضخامت خوب باشد که جلوی تاول و زخم شدن پا را بگیرد.
 • کفی کفش باید بتواند جلوی ناهمواری‌ها و شوک‌های احتمالی را گرفته و تمامی نقاط حساس کف پا را حمایت کند.
 • کفی کفش باید دارای قوس مناسب باشد تا از گودی بیش از حد پا و همچنین درد در ناحیه کمر و ساق پا جلوگیری کند.
 • اگر به دنبال کوه‌ پیمایی هستید و نمی‌خواهید به قله بروید، سعی کنید کفش‌های سبک‌تر و ساق کوتاه‌تر را انتخاب کنید.
 • اگر به دنبال رفتن به بالای کوه و مسیرهای ناهموار هستید، حتما کفش سنگین و ساق بلند را انتخاب کنید.

راهنمای خرید کفش بسکتبال زنانه

بسکتبالیست‌ها به دلیل حرکات خاصی که داخل سالن انجام می‌دهند ممکن است در ناحیه پا دچار آسیب شوند. به همین دلیل باید کفش بسکتبال زنانه‌ای را انتخاب کنند که در عین سرعت و چالاکی بسیار محکم و پایدار باشد.

ورزشکار در هنگام بازی نیاز دارد تا توقف‌های ناگهانی، پرش و یا حرکت سریع رو‌به‌ جلو داشته باشد، پس باید کفش وی از پاهای او حمایت کامل را انجام دهد.

معمولا کفش بسکتبال زنانه ساق‌ بلند هستند تا از پیچ خوردن مچ پا جلوگیری کنند.
زیره کفش باید چسبندگی لازم را ایجاد کنند تا ورزشکار روی زمین سر نخورد.
اگر به دنبال سرعت هستید، به کفش‌های سبک با زیره نازک برای شما مناسب است.
اما اگر به دنبال قدرت هستید، به کفش‌های سنگین‌تر با زیره ضخیم‌تر برای شما مناسب است.

راهنمای خرید کفش اسکیت زنانه

برای انتخاب کفش اسکیت زنانه حتما باید با دقت صورت بگیرد. کفش اسکیت زنانه باید ترکیبی از دوام بالا، راحتی فوق‌العاده و حمایت کامل از پاها باشد.

اگر می‌خواهید حرکات را به خوبی انجام دهید حتما باید انعطاف‌پذیری را در نظر داشته باشید. در عین حال کفش شما باید انقدر مستحکم باشد که از پاها در مقابل ضربات احتمالی به خوبی محافظت کند.

کفش اسکیت باید دارای پدینگ مناسب در اطراف مچ پا و زبانه کفش باشد. چون از فشار‌های وارده و سایش‌های بیش از حد جلوگیری کند. زیره‌های کفش نیز باید چسبندگی خوبی داشته باشد و به سطوح بچسبد. در هنگام حرکت اصلا نباید پای شما داخل آن بلغزد. همچنین باید برای انگشتان پا فضای کافی باشد و در آن ناحیه احساس ناراحتی نداشته باشید.

ویژگی‌های کفش اسکیت زنانه

 • ساق کفش باید از جنس الیاف مصنوعی باکیفیت باشد تا انعطاف‌پذیری و تنفس‌پذیری خوبی داشته باشد و از تعریق بیش از حد پا جلوگیری کند. همچنین، وجود پدهای ضخیم در قسمت ساق پا می‌تواند از مچ پا در برابر ضربه و پیچ‌خوردگی محافظت کند.
 • آستر داخلی کفش باید نرم و لطیف باشد تا از ایجاد تاول و زخم در پا جلوگیری کند.
 • کفی کفش باید دارای قوس مناسب باشد تا از گودی بیش از حد پا و همچنین درد در ناحیه کمر و ساق پا جلوگیری کند.
 • زیره کفش باید از جنس لاستیک مرغوب باشد تا انعطاف‌پذیری و کشش کافی داشته باشد و از لغزش پا در سطوح مختلف جلوگیری کند.
 • برای اسکیت‌سواری تفریحی در سطوح صاف و هموار، به کفش‌های اسکیت با چرخ‌های بزرگ و نرم نیاز دارید.
 • برای اسکیت‌سواری سرعتی، به کفش‌های اسکیت با چرخ‌های کوچک و سفت نیاز دارید.
 • برای اسکیت‌سواری فری‌استایل و انجام حرکات نمایشی، به کفش‌های اسکیت با چرخ‌های متوسط و سفت نیاز دارید.

راهنمای خرید کفش ایمنی زنانه

کفش‌های ایمنی زنانه برای محافظت پا در محیط‌های کاری طراحی شد‌ه‌اند که ممکن است اشیا روی پای شما سقوط کنند و یا از شما در مقابل برق‌گرفتگی یا ریختن مایعات خطرناک جلوگیری کند.

هنگام انتخاب این نوع کفش، باید دقت کنید که فلز و گارد محافظ نوک پا بسیار محکم باشد. همچنین زیر آن باید عاج داشته باشد تا تحت هیچ شرایطی روی زمین سر نخورید.

معمولا تمامی کفش‌های ایمنی سرپنجه فولادی و ضد ضربه دارند تا خیال شما را از آسیب نرسیدن به انگشتان راحت کند. رویه کفش ایمنی باید از مواد با کیفیت، ضد آب و قابل تنفس ساخته شده باشد که در طولانی مدت ایجاد خستگی و ناراحتی نکند.


حتما مطالعه کنید: تاریخچه صندل زنانه


راهنمای خرید کفش اسپرت زنانه

کفش‌های اسپرت زنانه باید ترکیبی از سبکی، راحتی و پشتیبانی کامل را در خود داشته باشند. از این کفش باید در فعالیت‌های ورزشی مختلف استفاده شود، پس باید بسیار با دوام، با کیفیت و راحت باشند.

بسیاری از خانم‌ها از این کفش برای دویدن، پیاده‌روی، بدنسازی، تمرین و ژیمناستیک استفاده می‌کنند. پس باید این کفش تمام ویژگی‌های کفش‌های ورزشی مختلف را یکجا در خود داشته باشد.
کفش ورزشی زنانه حتما باید قابل تنفس باشد و در پاها گرمای زیادی تولید نکند.
زیره این کفش‌ها باید در عین انعطاف‌پذیری، چسبندگی بسیار بالایی هم داشته باشند.
در بسیاری از این کفش‌ها می‌توانید از کفی‌های قابل تعویض و ارتوپدی استفاده کنید تا راحتی و حمایت بالا را برای شما داشته باشند.

راهنمای خرید کفش اسپرت زنانه

به خاطر داشته باشید که انتخاب کفش اسپرت مناسب می‌تواند تاثیر زیادی بر عملکرد ورزشی شما داشته و  از آسیب‌دیدگی‌های احتمالی جلوگیری کند. همیشه در هنگام انتخاب کفش زنانه اسپرت مطمئن شوید که برای فعالیت ورزشی مورد نظر شما مناسب است یا خیر. زیرا برای ورزش‌های تخصصی کفش‌های دیگری وجود دارند که شاید استفاده از آنها برای شما بهتر باشد.

انتخاب کفش ورزشی استاندارد و با کیفیت می‌تواند در ضمن حفظ سلامتی و راحتی، اعتماد به نفس شما را به شدت بالا ببرد.

معیارهای انتخاب کفش زنانه به ما نشان داد که انتخاب مناسب و درست فقط نباید بر اساس زیبایی ظاهری باشد. بلکه به عواملی چون راحتی، دوام، متناسب بودن با نوع فعالیت و ویژگی‌های خاص هر کفش بستگی دارد.
داشتن درک درست از این معیارها به شما کمک می‌کند تا بتوانید از میان طیف گسترده انواع کفش زنانه انتخابی درست داشته باشید که در کنار هماهنگی با استایل شما بتواند سلامتی پاهای شما را تضمین کند.
از کفش‌های پیاده‌روی گرفته تا کفش‌های ورزشی و مجلسی، هر کدام دارای ویژگی‌های منحصر به فردی هستند که باید از آنها در موقعیت‌های خاص استفاده کنید.

این انتخاب هوشمندانه به شما امکان می‌دهد تا از هر قدمی که برمی‌دارید لذت ببرید و در هر موقعیتی احساس اطمینان و آرامش کامل داشته باشید.

راهنمای خرید کفش زنانه اینترنتی

قبل از هر چیز ابتدا راهنمای خرید کفش استاندارد که برای شما به صورت کامل مطرح شد را خوب بخوانید. چون خرید کفش زنانه اینترنتی در عین سادگی می‌تواند چالش برانگیز نیز باشد. با وجود طیف وسیعی از مدل‌ها و برندها تقریبا انتخاب را با مشکل رو‌به‌رو می‌کنند.

یکی از اصلی‌ترین چالش‌ها این است که دیگر نمی‌توانید کفش را قبل از خریدن بپوشید. اما یک راه بسیار خوب وجود دارد که از کیفیت کار مطلع شوید.

قبل از خرید حتما نظرات کاربران و امتیازهایی که به آن می‌دهند را خوب ببینید. بدین ترتیب می‌توانید از کیفیت و دوام آن مطلع شوید. حتما با روش‌هایی که قبلا آموزش دادیم اندازه پای خود را پیدا کرده و سپس کفش مورد نظر خود را با خیالی آسوده سفارش دهید. 

خرید بهترین کفش زنانه از فروشگاه اینترنتی رزمد 

فروشگاه رزمد یکی از بهترین عرضه‌کننده‌های انواع کفش زنانه در کشور است که به کیفیت بسیار بالا و قیمت مناسب مشهور شده است.

شما در این فروشگاه می‌توانید با خیال راحت هر نوع کفش زنانه که مد نظر دارید را انتخاب کرده و از کیفیت و اصالت آن مطمئن باشید.

تعهد ما کیفیت کفش‌های ما است. فروشگاه رزمد سریعترین ارسال کفش را در کل ایران دارد. پس همین حالا خرید خود را نهایی کرده و در کمترین زمانی که فکرش را نمی‌کنید کفش را تحویل بگیرید.

 

راهنمای خرید کفش مردانه با بهترین قیمت
تفاوت کفش با کتونی در چیست؟

نظرات (2)

 1. پینگ بک: انواع کفش های زنانه - فروشگاه اینترنتی رزمد مجله مد رزمد مُدمَگ انواع کفش های زنانه

 2. پینگ بک: تاریخچه انواع صندل زنانه و نکات خرید آن - فروشگاه اینترنتی رزمد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
دسته بندی ها