استایل مونوکروم

استایل مونوکروم

استایل مونوکروم فقط یک نوع سبک پوشیدن لباس نیست، بلکه بیانگر سادگی و هنر هماهنگی را در شما نشان می‌دهد. شاید بارها در خیابان در حال قدم به استایل‌ها یکدست و بسیار زیبایی برخورد کرده باشید که ترکیب رنگ‌ها به شکل بسیار عجیبی در کنار هم قرار گرفته و فکر شما را به آن مشغول کرده باشد.
آیا آماده هستید تا با استایل مونوکروم به دنیای مدرن مد و فشن قدم بگذارید؟ پس تا انتها با ما همراه باشید.

استایل مونوکروم چیست؟

برای آشنایی با استایل مونوکروم باید بدانید که کلمه مونوکروم در ادبیات هنر به معنی تک رنگ است. اما در استایل مونوکروم کمی متفاوت است.  امروزه استایل مونوکروم یکی از شاخص‌ترین و جذابترین نوع پوشش در سراسر دنیا است.
در استایل مونوکروم ابتدا یک رنگ را انتخاب می‌کنند و سپس رنگ‌‌های دیگر را بر اساس سایه‌های مختلف یا درجه اشباع همان رنگ ایجاد می‌کنند. برای مثال شما از یک رنگ سبز و سایر طیف‌های رنگی همان سبز از تیره تا روشن استفاده می‌کنید. ترکیب رنگ در monochrome style می‌تواند برای هر موقعیتی مناسب باشد. یعنی شما می‌توانید از جلسات کاری گرفته تا میهمانی‌ها و کژوال، به راحتی از آن استفاده کرده و همیشه شیک و بسیار با کلاس نشان دهید.

استایل مونوکروم برای چه افرادی مناسب است؟

از آنجایی که استایل مونوکروم در عین سادگی،‌ بسیار شیک و هماهنگ به نظر می‌رسد، برای همه افراد فارغ از جنسیت و سن و سال مناسب است. از آنجایی که این سبک بسیار ساده است و رنگ‌های متنوع و مختلفی ندارد، نظر همه سلیقه‌ها را به خود جلب می‌کند. یکی از مهمترین ویژگی‌های این سبک در نشان دادن نظم و مرتب بودن است که شاید نتوانید با هر استایلی به آن برسید.
حتی افرادی که به دنبال پوشش مینیمالیستی هم هستند می‌توانند این سبک را به راحتی استفاده کرده و با ترندهای روز دنیا پیش بروند. امروزه بسیاری از کسانی که در محیط‌های رسمی فعالیت می‌کنند نیز از مونوکروم به خوبی استفاده می‌کنند. چون باعث می‌شود تا ظاهری بسیار حرفه‌ای،‌ شیک، منظم و در عین حال قابل اطمینان از شما بسازد. چون در این استایل خبری از زرق و برق یا طرح‌های پیچیده وجود ندارد و شما می‌توانید در جلسات رسمی از آن بدون نگرانی استفاده کنید.
گروه دیگری از افراد هم هستند که به دنبال یک سبک بسیار عالی برای افزایش اعتماد به نفس در جمع هستند. مونوکروم به راحتی می‌تواند به شما کمک کند تا به راحتی و با اعتماد به نفس بالا در جمع حاضر شده و تمام نظرها را به خودتان جلب کنید. چون استفاده از یک رنگ و طیف‌های وابسته به آن باعث می‌شود ظاهری باریک و بلندتر داشته باشید. همه کسانی که به دنبال یک تجربه بسیار خاص و خلاقانه در پوشش خود هستند می‌تواند یک بار از مونوکروم استفاده کنند. در کشور خودمان هم بسیاری از مردم از استایل مونوکروم استفاده می‌کنند.
استایل مونوکروم ایرانی یک ترکیب بسیار فوق‌العاده زیبایی، سنت و مدرنیته است که با استفاده از رنگ‌های یک دست و هماهنگ به وجود می‌آید. معمولا در استایل ایرانی مونوکروم از رنگ‌های سنتی ایرانی مانند خاکی، کرم، فیروه‌ای‌ و بافت‌های سنتی استفاده می‌شود که واقعا بی‌نظیر بوده و یک زیر سبک جذاب و جدید برای خودش است. استایل مونوکروم ایرانی می‌تواند در موقعیت‌های مختلفی از  مجالس رسمی گرفته تا کژوال به راحتی بدرخشد.
استایل مونوکروم برای افرادی که می‌خواهد در عین کاربردی بودن، بسیار راحت و شیک باشند بسیار مناسب است. این استایل به شما اجازه می‌دهد تا دیگر نیاز نباشد زمان زیادی را برای ست کردن لباس‌های خود صرف کنید.

 

استایل مونوکروم برای چه افرادی مناسب است؟

رنگ های مناسب برای استایل مونوکروم

رنگ‌های بسیار زیادی برای ایجاد مونوکروم وجود دارند که به راحتی می‌توانید از هر کدام که مایل هستید استفاده کنید. اما بیشترین رنگ‌هایی که برای این استایل استفاده می‌شود را در ادامه معرفی می‌کنیم.

استایل مونوکروم مشکی

رنگ مشکلی همیشه یکی از رنگ‌های بسیار پرطرفدار در استایل مونوکروم است. زیرا خاصیت خنثی و کلاسیکی داشته و به راحتی در هر موقعیتی می‌شود از آن استفاده کرد. این استایل به شما ظاهری بسیار شیک، مینیمال و کاملا حرفه‌ای می‌بخشد که نظیرش را نمی‌توانید در هیچ ترکیب رنگی پیدا کنید. برای این منظور می‌توانید از پارچه‌های مختلف با بافت‌های متنوع مانند چرم، جیر، و پشم در این استایل استفاده کنید. استایل مونوکروم مشکی مردانه بسیار مرسوم بوده و اکثر آقایان از آن استفاده می‌کنند. هر چند استایل مونوکروم مشکلی برای خانم‌ها هم به وفور استفاده می‌شود و محدودیت جنسیتی ندارد.

استایل مونوکروم کرم

رنگ کرم یکی از رنگ‌های بسیار شیک و خاص در دنیا است که به دلیل ملایم بودن و حس آرامش‌بخشی که دارد می‌تواند از شما یک فرد کاملا منعطف و دوستانه بسازد. از آنجایی که رنگ کرم به راحتی نور خورشید را منعکس می‌کند برای فصول گرم و آفتابی سال بسیار مناسب بوده و برای آن می‌توانید از پارچه‌های نخی، کتانی، و بافت‌های سبک و خنک استفاده کنید.  این رنگ به خصوص برای خانم‌ها در فصل بهار و تابستان بسیار جذاب و شیک می‌باشد.

استایل مونوکروم سفید

همه می‌دانند که رنگ سفید نمادی از سادگی و پاکی است. یکی از بهترین استایل‌های مونوکروم استفاده از سفید است. چون این رنگ به شما ظاهری بسیار تازه، شیک و با کلاس می‌بخشد. استفاده از استایل مونوکروم سفید برای مراسمی چون جشن‌ها و یا موقعیت‌های رسمی بسیار جذاب به نظر می‌رسد. ترکیب پارچه‌ها و  بافت‌های متفاوت مثل کتان، ابریشم، و تور در این استایل می‌تواند به شدت شیک و لوکس نشان دهد. از آنجایی که رنگ سفید بسیار خنثی است، به راحتی می‌توانید برای اکسسوری‌های خود هر رنگ دیگری که مایل باشید استفاده کنید. چون رنگ سفید در تمام رنگ‌ها و طیف‌های آنها وجود دارد. در اصل رنگ سفید و رنگ مشکی هستند که تنالیته رنگی (طیف رنگی) را ایجاد می‌کنند.

رنگ های مناسب برای استایل مونوکروم

معیارهای لباس پوشیدن به سبک مونوکروم چیست؟

برای پوشیدن و استفاده از این استایل باید سعی کنید در عین سادگی، هماهنگی بسیار بالایی را ایجاد کنید. بدین منظور ما نکاتی را به شما منقل می‌کنیم تا بتوانید جذابیت فوق‌العاده ای را در خود ایجاد کنید.

 • توجه به جزئیات: توجه به جزئیات در مونوکروم بسیار مهم و حیاتی است. همیشه سعی کنید از تناژ‌های رنگی استفاده کنید که مادر آنها یکی باشد. برای مثال تناژ رنگ آبی یا قرمز و … حتما در سایر لباس‌هایی که می‌پوشید هم باید آن را رعایت کنید. در ادامه باید به بافت‌ها و سایر جزئیات دیگر هم دقت شود. برای مثال انتخاب یک کیف با بافت چرمی یا کفشی از جنس جیر می‌تواند به استایل شما عمق و جذابیت بیشتری ببخشد. و در آخر به دوخت و جزئیات لباس مانند دکمه‌ها، زیپ، نوع پارچه و هر چیزی که در معرض دید است دقت کنید.
 • توجه به اندام و فرم بدن: یکی از نکات بسیار مهمی که باید رعایت کنید این است که به فرم بدن و اندام خود کاملا توجه کنید. حتما باید لباس‌هایی را انتخاب کنید که به صورت کامل روی بدن شما نشسته، نقاط ضعف را پوشش و نقات قوت شما را به خوبی نشان دهد. برای مثال اگر قد بلندی دارید، باید لباس‌های بلندتر و افتاده‌تر انتخاب کنید. و یا قدتان کوتاه است، حتما از لباسی استفاده کنید که با طرحی که دارد قد شما را بلندتر نشان دهد.
 • رنگ مناسب با رنگ پوست و مو: یکی از نکات خیلی مهم در استایل مونوکروم این است که به رنگ پوست و موی خود دقت کنید. بسیاری از رنگ‌ها شاید خیلی جذاب و دوست‌داشتنی باشند، اما اگر با رنگ پوست و موی شما هماهنگ نباشد، ظاهری شیک به شما نمی‌دهند. برای مثال اگر پوست روشن دارید، سعی کنید از رنگ‌های تیره استفاده کرده و یک تضاد هوشمندانه ایجاد کنید. اگر رنگ پوست شما تیره است،‌ حتما از رنگ‌های روشن استفاده کنید. اگر موهای رنگی دارید، سعی کنید رنگ لباس‌های این استایل را بر اساس آن انتخاب کنید.
 • لباس طرحدار: شاید از ما بپرسید که مگر استایل مونوکروم به معنای استفاده از یک رنگ در کل لباس‌های نیست؟ بله درست است، اما مونوکروم فقط در مورد رنگ با شما صحبت می‌کند و محدودیتی برای طرح وجود ندارد. یعنی شما می‌توانید از لباس‌های طرحدار با همان رنگ اصلی استفاده کنید تا به استایل خود جذابیت و تنوع ببخشید. طرح‌های راه‌راه، چهارخانه، یا حتی طرح‌های برجسته با همان رنگ می‌توانند به لباس‌های شما عمق و بعد بیشتری ببخشند و از یکنواختی جلوگیری کنند. همچنین، ترکیب پارچه‌های مختلف با طرح‌های متنوع می‌تواند به خلق استایلی منحصر به فرد و چشم‌نواز کمک کند.

لباس پوشیدن به سبک مونوکروم

اکسسوری های استایل مونوکروم

تا اینجا با استایل مونوکروم به صورت کامل آشنا شدید. اما سوال اینجاست که اکسسوری های استایل مونوکروم چه شکلی است؟ استفاده و دقت در انتخاب اکسسوری‌های در استایل مونوکروم بسیار مهم است. زیرا همین جرئیات کوچک است که می‌تواند شما را جذاب‌تر نشان دهد. حتما باید اکسسوری‌هایی را انتخاب کنید که با رنگ استایل شما همخوانی داشته باشد. در ادامه به اکسسوری‌های مهم و اساسی این استایل می‌پردازیم.

 • کیف و کفش

اولین و مهمترین اکسسوری مونوکروم کیف و کفش در خانم‌ها و آقایان است. حتما باید طرح و رنگ کیف و کفش شما به رنگ استایل شما بخورد و هماهنگی بالایی داشته باشد. بدین ترتیب استایل شما یک انسجام و هماهنگی بسیار بالای را خواهد داشت.  به عنوان مثال اگر رنگ مونوکروم شما مشکی است، حتما باید از کیف و کفش مشکی استفاده کنید. رنگ‌های تیره دیگر مانند قهوه‌‌ای یا ثرمه‌ای و … اصلا مناسب این ست نیست.
یا اگر از رنگ‌های دیگر در استایل خود قرار است استفاده کنید، حتما از کیف و کفش همان رنگ انتخاب کنید. ممکن است رنگ استایل شما طوری باشد که کیف و کفش چرمی برای آن وجود نداشته باشد. در این حالت شما می‌توانید از جنس‌های رنگی مختلف دیگر استفاده کنید. در این استایل چرم بودن کیف و کفش اصلا ملاک نیست، بلکه رنگ آن باید همخوانی داشته باشد.

 • جواهرات و زیورآلات

همیشه جواهرات و سایر زیورآلات جزوی از اکسسوری مونوکروم بودند. در حقیقت استفاده از آنها می‌تواند زیبایی استایل شما را دو چندان کند. حتما در انتخاب جواهرات سعی کنید آنهایی را انتخاب کنید که با رنگ استایل شما همخوانی داشته باشد. مثال اگر استایل شما سفید است، می‌توانید از طلای سفید،‌ نقره و … استفاده کنید. استفاده از زیورآلاتی که دارای سنگ‌های رنگی هستند می‌توانند استایل شما را به شدت جذاب‌تر و حرفه‌ای تر کنند.

 • شال و روسری

شال و روسری یکی از اکسسوری‌های مونوکروم ایرانی هستند که هرگز نباید از آنها غافل شد. همین شال و روسری که شاید ساده به نظر برسند، می‌توانند جلوه‌‌ای تازه و شیک به شما بدهند. برای انتخاب شال و روسری هم حتما بر اساس رنگ پایه استایل خود استفاده کنید. برای مثال اگر استایل شما کرم رنگ است، حتما یک شال کرم با بافت ریز استفاده کنید تا ظاهر شما بسیار عالی به نظر برسد.

 • کمربند

کمربند هم یکی از اکسسوری‌های بسیار با اهمیت در مونوکروم است. چون می‌تواند بین استایل و خود شما یک تعادل بی‌نظیر ایجاد کند. در انتخاب کمربند هم باید رنگ استایل در نظر گرفته شود. برای مثال برای استایل مشکی، شما می‌توانید از کمربند مشکی با سگک نقره‌ای استفاده کنید که شما را به شدت حرفه‌ای نشان خواهد داد.

 • عینک آفتابی و عینک شب

اگر در استایل شما عینک است، حتما سعی کنید عینکی را بردارید که با رنگ مونوکروم شما هماهنگ باشد. امروزه فریم‌ها و شیشه‌ها در رنگ‌های بسیار متنوع در بازار وجود دارند که می‌توانید آنها را با مونوکروم خود ست کنید.

 • ساعت

ساعت یکی دیگر از اکسسوری‌های مونوکروم است که آن هم باید مانند بقیه اکسسوری‌ها با رنگ استایل مطابقت داشته باشد. برای مثال در یک استایل مشکی، استفاده از ساعت بند چرمی مشکی و بدنه نقره‌ای بسیار عالی خواهد بود.

اکسسوری های استایل مونوکروم

ویژگی های مهم استایل مونوکروم زنانه چیست؟

 • رنگ لباس

خانم‌ها باید رنگ لباس‌هایی که در استایل مونوکروم استفاده می‌کنند، مثل همیشه از یک رنگ اصلی تشکیل شده باشد. امروزه خانم‌ها معمولا از رنگ‌های خنثی مثل مشکی و سفید استفاده می‌کنند. بعد از آن رنگ‌هایی مثل خاکستری، بژ در درجات بعدی هستند. برخی از خانم‌ها هم هستند که به رنگ‌های زنده بیشتر علاقمند می‌باشند. این خانم‌ها معمولا از آبی، سبز و قرمز استفاده می‌کنند.

 • بافت لباس

در استایل مونوکروم زنانه، بافت پارچه بسیار مهم است. خانم‌ها بر خلاف آقایان باید از پارچه‌هایی استفاده کنند که بافت و عمق بیشتری دارند. ترکیب پارچه‌های نرم لطیف مانند ابریشم، ساتن با پارچه‌های سنگین‌تر و بافت‌دار مانند پشم و چرم یک ترکیب عالی از آنها می‌سازد.

 • مدل لباس

مدل لباس‌ها در استایل مونوکروم زنانه باید طوری انتخاب شود که با فرم بدن هماهنگی بالایی داشته باشد. حتما باید نقاط ضعف بدن را پوشش داده و نقاط قوت را بهتر نشان دهند. استفاده از لباس‌های دارای برش‌های خاص، کمربندها و جزئیات جذاب می‌تواند به استایل شما جلوه‌ای ویژه ببخشد.

استایل مونوکروم زنانه پاییزه

در استایل مونوکروم زنانه پاییزه با توجه به تغییرات فصلی و کاهش دما می‌توان از لباس‌های بافت‌دار و گرم‌تر هم استفاده کرد. برای این استایل استفاده از رنگ‌های گرم مثل بژ،‌ قهوه‌ای، قرمز تیره می‌تواند ظاهری بسیار جذاب‌تر و مناسب برای شما به وجود بیاورد. پالتوها، ژاکت‌های بافتنی، شال‌ها و بوت‌ها از جمله لباس‌ها و اکسسوری‌هایی هستند که می‌توانند به استایل پاییزه شما عمق و گرما ببخشند. ترکیب پارچه‌های پشمی و چرم با لباس‌های نخی و کتانی می‌تواند به ایجاد ظاهری متنوع و جذاب کمک کند.

استایل مونوکروم مردانه

استایل مونوکروم مردانه نیز مانند استایل زنانه، به سادگی و هماهنگی رنگ‌ها تاکید زیادی دارد. در این استایل استفاده از رنگ‌های خنثی و تیره مانند مشکی، خاکستری و سرمه‌ای می‌تواند ظاهری بسیار شیک و حرفه‌ای از شما بسازد. ترکیب کت و شلوارهای تک‌رنگ با پیراهن‌های هماهنگ و اکسسوری‌های متناسب مانند کراوات و ساعت، استایل شما را کاملا منحصر به فرد و خاص می‌کند.

استایل مونوکروم تابستانه

در استایل مونوکروم تابستانه باید با توجه به گرمای هوا، لبا‌س‌های سبک‌ و خنک استفاده کرد که از رنگ‌های بسیار روشن و شاد مثل سفید، آبی روشن، سبز روشن و شاید زرد در آنها به کار رفته باشد. بر اساس هر کدام از این رنگ‌های انتخابی،‌ می‌توان از لباس‌های پارچه‌ای نخی یا کتان استفاده کنید. استفاده از اکسسوری‌های مناسب مانند کلاه‌های سبک و عینک‌های آفتابی می‌تواند استایل تابستانه شما را تکمیل کند.

استایل مونوکروم پاییزی

در استایل مونوکروم پاییزی نیز مانند استایل زنانه پاییزه باید از لباس‌های گرم‌تر و رنگ‌های گرمی مثل بژ،‌ قهوه‌ای،‌ زیتونی و خرمایی استفاده کرد. استفاده از پالتوها، ژاکت‌های بافتنی، شال‌ها و بوت‌ها در این فصل بسیار فوق‌العاده بوده و استایل شگف‌انگیزی را برای شما به وجود می‌آورد. سعی کنید در کنار این استایل از اکسسوری‌های مناسب فصل مانند کیف،‌ دستکش‌های چرمی و … هم استفاده کنید تا استایل شما کامل شود.

نسل زد چه لباس هایی دوست دارند؟
جا باز کردن کفش چرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
علاقه‌مندی
دسته بندی ها